четвер, 3 липня 2014 р.

Зміни в законодавстві про інформацію та про доступ до публічної інформації

В квітні місяці 2014 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про інформацію» (у новій редакції) та Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Зокрема, відповідно до змін  Закону громадяни отримали право на: доступ до протоколів сесії ради, а також висновків і рекомендацій постійної комісії ради, протоколів їх засідань, які оприлюднюються і надаються на запит;до матеріалів генерального плану населеного пункту (що визначає питання розвитку, планування, забудови та іншого використання відповідної території); безоплатне отримання статистичної інформації, навіть тієї, яка зібрана не за рахунок коштів Державного бюджету;доступ до засідань Верховної Ради.

Даний Закон зобов’язує органи міліції, прокуратури, Службу безпеки України, Вищу раду юстиції, Антимонопольний комітет України, Центральну виборчу комісію тощо оприлюднювати, а також надавати за запитами інформацію про свою діяльність і прийняті рішення.
Також, цим Законом  запроваджуються штрафи для посадових осіб за:
— неоприлюднення інформації, обов’язкове оприлюднення якої передбачено законами України “Про доступ до публічної інформації” та “Про засади запобігання і протидії корупції”(від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на посадових осіб);
— обмеження доступу до інформації або віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом ненадання відповіді на запит на інформацію, ненадання інформації, неправомірна відмова в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання недостовірної інформації. ”(від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на посадових осіб);
Крім того, Законом надається один рік для перегляду органами влади документів з грифами “Для службового користування” з тим, щоб їх підтвердити або скасувати. В разі, якщо ці документи не були переглянуті за цей час, вони підлягають розкриттю та надаються на запит.
Враховуючи наведене Закон, яким встановлюється відповідальність посадових осіб за порушення законодавства України про доступ до публічної інформації та удосконалюється механізм практичної реалізації права на доступ до публічної інформації, має сприяти подальшій відкритості у діяльності державних органів.

Василь Шукаль
Начальник Великоберезнянського

районного управління юстиції

Немає коментарів:

Дописати коментар