вівторок, 22 липня 2014 р.

За вимогами інспекторів праці погашено заборговану зарплату на суму 7,2 млн. гривень

Своєчасна виплата заробітної плати – вимога законодавства України. Проте, у зв’язку зі складною економічною ситуацією у державі, не вдалою господарською діяльністю окремих підприємств, сьогодні доводиться часто стикатись з таким ганебним явищем, як заборгованість із виплати заробітної плати. Від цього втрачають не тільки працівники, які вчасно не отримають платню за виконану роботу, але і держава, оскільки в казну не надходять кошти у вигляді податків, відрахувань до соціальних фондів та інших обов’язкових платежів.

Тому контроль за додержанням законодавства про працю, є пріоритетом в наглядовій діяльності Територіальної державної інспекції з питань праці у Закарпатській області. Інспектори праці вживають усі можливі, надані їм законом заходи, щоб мінімізувати цю категорію порушень законодавства про працю.
Так, тільки протягом жовтня цього року проведено перевірку на ПП «Фірма Віт», Експлуатаційно – виробничому підприємстві «Учбово-спортивна база «Закарпаття» ВФСТ «Колос» та КП «Уж-енергія», де виявлено значну заборгованість з виплати заробітної плати. Всього, протягом поточного року інспектори праці перевірили 76 підприємств - боржників.
Після кожної перевірки відповідним посадовим особам підприємств згаданої категорії, вносились приписи про усунення виявлених порушень законодавства про оплату праці. Слід зазначити, що за наслідками виконання приписів інспекторів праці, роботодавці виплатили заборговану заробітну плату на загальну суму 7259,7 тис. грн.

Головний спеціаліст ТДІзПП
у Закарпатській області
В.Фека

Немає коментарів:

Дописати коментар