Інтернет - центр

Оголошення!
 
Проводиться постійний набір бажаючих пройти БЕЗКОШТОВНЕ навчання по роботі з комп’ютером та в мережі Інтернет (для всіх вікових категорій без обмежень). З запитаннями звертайтесь в Інтернет-центр Великоберезнянської центральної районної бібліотеки або за телефоном 21-6-33


Інтернет – центр Великоберезнянської ЦРБ 
       
   
       Інтернет – центр Великоберезнянської центральної районної бібліотеки створено за програмою “Бібліоміст”: “Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету”  
     Його створено з метою надання кожному користувачеві бібліотеки можливості вільного (безплатного) доступу до світових інформаційних ресурсів через комп'ютерну мережу Інтернет. Кожен користувач, незалежно від місця проживання, освіти, соціального стану, політичних переконань, віросповідання, має право на одержання інформації в Інтернет - центрі бібліотеки.
Він відкриває великі можливості для доступу до каталогів найвідоміших бібліотек світу, до текстів, статей і наукових видань. Читачі мають можливість отримали доступ до повнотекстових наукових журналів з різних галузей знань. Велика кількість потрібних користувачам матеріалів, розміщених у Інтернеті, просто не існує у звичайному, друкованому форматі.
      Користувачі районної бібліотеки відразу відчули переваги нової послуги в порівнянні з традиційними: замість багатоденного пошуку та перегляду інформації в читальному залі – миттєвий результат у вигляді електронної копії документа, фактографічної довідки.
          В Інтернет-центрі Великоберезнянської ЦРБ користувач має можливість :
• замовити час роботи в Інтернет - центрі особисто або по тел. 21-6-33;
• використовувати Інтернет для доступу до інформаційних ресурсів;
• одержати попередньо індивідуальну або колективну консультацію користування мережею Інтернет;
• користуватися Інтернет протягом однієї години;
• брати участь у презентаціях, практикумах, колективних консультаціях, групах навчання роботи в мережі Інтернет за окремим планом роботи центру;
• стати спонсором або залучати зацікавлених осіб до фінансової підтримки Інтернет-Центру.
          Без вільного доступу до інформаційних ресурсів мережі Інтернет сьогодні вже неможливо говорити про повноцінний інформаційний простір держави. У реалізації питань інформатизації суспільства ключова роль належить публічним бібліотекам. Останнім часом Інтернет став невід'ємною складовою частиною інформаційних ресурсів бібліотек, а надання доступу до нього – звичною бібліотечною послугою.
         Центр обладнаний 9-ма комп’ютерами. До послуг користувачів принтер та сканер. 
Інтернет – центром постійно надаються консультації та практична допомога в пошуку необхідної інформації в Інтернет – мережі, виконуються пошукові роботи з певних тем .
Якщо раніше найактивнішими відвідувачами були учні, студенти і молодь, то зараз більший інтерес Інтернет викликає в дорослого населення: працівників освіти, культури, медицини, підприємців, безробітних і, звичайно молоді.
       Так як це єдиний в місті безкоштовний діючий центр, то його часто відвідують гості із Словаччини.
 Тематика запитів відвідувачів найрізноманітніша: туристичні комплекси Великоберезнянщини, архітектурні пам’ятки Великоберезнянщини, туристичні шляхи, стан економіки, політичний устрій в Україні, освіта, зайнятість населення, оплата праці, пошук роботи, підготовка до навчального процесу, новини, спорт, погода та інше. Студенти, школярі використовують Інтернет для пошуку курсових, рефератів, беруть участь у різноманітних конкурсах, вікторинах, спілкуються в чатах.
 На сьогоднішній день Інтернет-центр Великоберезнянської ЦРБ це сучасний інформаційний відділ, що сприяє професійному, та особистісному розвитку громадян.
Інтернет-центр допомагає задовольнити найрізноманітніші запити читачів на інформацію, в тому числі і на ту що відсутня в бібліотеці. А питання з якими звертаються користувачі різноманітні, від типових, простих до найскладніших: це і перегляд політичних та економічних новин, автомобільні новації, застосування новітніх технологій у медицині, пошук текстів улюблених пісень тощо.
       Для тих хто обирає професію проводиться віртуальний екскурс сайтами вищих навчальних закладів України „Інтернет для абітурієнтів”. Також в Інтернет-центрі створена поличка „На допомогу освіті” тут представлені путівники для вчителів української мови та літератури, фізики, географії, для вихователів групи продовженого дня та ін. Для вчителів шкіл проведено екскурс „Інтернет, як джерело одержання професійної інформації”.
     В Інтернет - центрі до послуг користувачів постійнодіючий стелаж "Інформаційна зона бібліотеки" на якому представлено тематичні папки - досьє інформаційного характеру, які можуть в певній мірі задовільнити інформаційні потреби, запити нових груп читачів: підприємців, спеціалістів у сфері бізнесу, реклами, учнів і студентів, владних структур та інших.

Наші відвідувачі

  Інтернет – центр при Великоберезнянської ЦРБ став великим помічником для колективу бібліотечних працівників, адже надана можливість ознайомитись з досвідом провідних бібліотек, порівняти і оцінити свою роботу. Відповідно до програми занять в Інтернет-центрі навчаються завідуючі бібліотеками-філіями централізованої бібліотечної системи району.


ВІДКРИТТЯ ІНТЕРНЕТ - ЦЕНТРУ

За 2012 рік дякуючи програмі «Бібліоміст» суттєво покращилась матеріально-технічна база Великоберезнянської центральної районної бібліотеки та бібліотек філій сіл: Кострино, Костринська Розтока та Сіль.
Основним завданням центру є навчання основам комп’ютерної грамотності всіх верств населення, доступ до нормативно – правової бази, пошук роботи в Україні та за кордоном, надання безкоштовної правової допомоги найбільш незахищеним верствам населення інформації про медичні та лікувальні заклади, все, що стосується навчання та самоосвіти.
На площі перед будинком культури відбулася урочиста царемінія відкриття пункту публічного доступу до Інтернету та початку надання нових послуг. На свято було запрошено  представника програми «Бібліоміст» Наталію Новакову заступник начальника управління культури облдержадміністрації Канюка І.І., головний спеціаліст управління культури  облдержадміністрації Дурунда О.С., заступник директора з наукової роботи ЗОУНБ ім. Ф.Потушняка Канюка О.А, голова Великоберезнянської РДА  Рогач Р.В., заступник голови Великоберезнянської районної ради Риган В.І.,  регіональний представник програми «Бібліоміст» Вишняк  А.М., голова союзу русинів – українців Словацької республіки Міхал Іванцо та інших.Привітати присутніх також прийшли Дід Мороз та Снігурочка, Сніжинка та Баба Яга.Першою користувачкою Інтернет – центру стала Лапцай Роксолана, яка мала змогу по скайпу поспілкуватися з своєю сестрою з Італії.Немає коментарів:

Дописати коментар