четвер, 10 грудня 2015 р.

10 грудня – День захисту прав людини

Права людини — це основні права і свободи, які надаються усім людям, незалежно від національності, статі, національного чи етнічного походження, раси, релігії, мови або іншого статусу.
Права людини включають в себе цивільні та політичні права, такі як право на життя, свободу, а також на свободу вираження думок; соціальні, культурні та економічні права, включаючи право участі в культурних заходах, право на харчування та право на отримання освіти. Права людини залишаються під захистом міжнародного та національного права та договорів.

Загальна декларація прав людини (ЗДПЛ) є основою міжнародної системи захисту прав людини. Вона була прийнята Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй 10 грудня 1948 року. Ця дата відзначається щорічно як Міжнародний день прав людини. 30 статей ЗДПЛ встановлюють цивільні, політичні, економічні, соціальні і культурні права всіх людей. Це бачення людської гідності, що виходить за межі політичних кордонів і повноважень, зобов’язуючи уряди відстоювати фундаментальні права кожної людини. Amnesty International керується ЗДПЛ у своїй діяльності.
Ми також використовуємо наступні принципи, щоб визначати права людини та питання, за які ми невпинно боремося.
Права людини — це основні права і свободи, які надаються людям просто тому, що вони є людьми. 
Права людини універсальні 
Вони належать кожному, незалежно від їх раси, сексуальної орієнтації, громадянства, статі, національності, етнічної приналежності чи фізичних можливостей.
Права людини вроджені
Ми всі народжуємось з правами людини. Вони належать людям уже тому, що вони люди.
Права людини невід’ємні 
Вони не можуть бути відібраними — і крапка. Жодна людина, корпорація, організація або навіть уряд не може позбавити особу його або її прав.
Права людини можуть бути порушені 
Хоча вони є невід’ємними, вони не є невразливими. Порушення прав може зупинити людей від використання своїх прав, але вони не можуть припинити їх існування.
Права людини є життєво необхідними 
Вони мають важливе значення для свободи, справедливості і миру.

Стульба М.І.
Головний спеціаліст
Великоберезнянського РУЮ

Немає коментарів:

Дописати коментар