вівторок, 11 листопада 2014 р.

Порядок та умови стягнення заборгованостей з боржників за житлово-комунальні послуги

В порядку чинного законодавства України житлово - комунальні організації, що надають відповідні послуги, звертаються до суду з позовними заявами про стягнення боргів в судовому порядку.
Після набрання рішенням, яке ухвалив суд, законної сили, вони подаються до органів державної виконавчої служби - для примусового стягнення. Державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і винести постанову про відкриття виконавчого провадження. Відповідно до вимог статті 25 Закону України "Про виконавче провадження" у постанові про відкриття виконавчого провадження державний виконавець вказує про необхідність боржнику самостійно виконати рішення у строк до 7 днів з моменту винесення постанови та зазначає, що у разі ненадання боржником документального підтвердження виконання рішення - буде розпочате примусове виконання цього рішення із стягненням з боржника виконавчого збору і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, передбачених цим Законом.

 За час виконання вказаних рішень судів, з метою стягнення заборгованості, державними виконавцями перевіряється майновий стан боржників шляхом отримання офіційних документів з органів, що реєструють право власності на нерухоме майно та транспортні засоби, а також шляхом огляду наявного майна за місцем мешкання боржника. Крім того, встановлюються джерела отримання боржником доходів.
У разі відсутності у боржника коштів та інших цінностей, достатніх для погашення усього розміру заборгованості, на виявлене таким чином майно накладається арешт з метою подальшого його вилучення та реалізації на прилюдних торгах. Боржник в даному випадку має право запропонувати ті види майна чи предмети, на які необхідно в першу чергу звернути стягнення.
Якщо боржник володіє майном спільно з іншими особами, стягнення звертається на його частку, що визначається судом за поданням державного виконавця.
З огляду на викладене вбачається, що державний виконавець під час виконання рішень суду про стягнення боргів за комунально - житлові послуги вживає заходи примусового виконання, визначені Законом України "Про виконавче провадження", які обговорювались у попередніх питаннях. Зокрема, щодо арешту та вилучення майна, стягнення заборгованості з заробітної плати та інших доходів боржників та інші.
Беручи до уваги зазначене боржникам наголошується на своєчасну сплату боргів за спожиті комунально - житлові послуги з метою недопущення застосування до останніх заходів примусового стягнення.

Пекар І.І.
заступник начальника віддіділу ДВС РУЮ

Немає коментарів:

Дописати коментар