понеділок, 19 жовтня 2015 р.

Строки надання послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень

З 15 вересня 2015 року діє редакція Постанови Кабінету Міністрів України від 08 квітня 2015 року №190 «Про надання послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень у скорочені строки» зі змінами і доповненнями, внесеними Постановою Кабінету Міністрів України від 02 вересня 2015 року № 669 (дана Постанова набрала чинності 22.06.2015).
Згідно даного нормативно-правового акту державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і надання інформації про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно може здійснюватись у скорочені строки.

Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно проводиться у строк, що не перевищує 5 робочих днів з моменту реєстрації заяви, а також 14 робочих днів з моменту реєстрації заяви для державної реєстрації права власності, якщо вона проводиться з видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно, та державної реєстрації права власності на підприємство як єдиний майновий комплекс. Ця постанова дає можливість скоротити строки надання послуг державної реєстрації речових прав на нерухоме майно відповідно до 3 робочих днів та 5 робочих днів, сплативши за це у подвійному розмірі адміністративний збір за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно.
Крім цього, можна провести державну реєстрацію прав на нерухоме майно протягом 1 робочого дня з моменту прийняття заяви, сплативши за це у п’ятикратному розмірі адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно, а також протягом 2 годин з моменту прийняття заяви, сплативши за це у десятикратному розмірі адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно.
Розгляд заяви про державну реєстрацію обтяжень і прийняття рішення про таку реєстрацію, відмову у державній реєстрації обтяжень або її зупинення проводиться в день надходження заяви та документів, необхідних для державної реєстрації обтяжень. Відтепер державна реєстрація обтяжень можлива за 2 години з моменту реєстрації заяви. При цьому необхідно сплатити суму у подвійному розмірі адміністративного збору за державну реєстрацію обтяження.
Надання інформації в паперовій формі або відмова в її наданні здійснюються не пізніше наступного робочого дня з моменту надходження до органу державної реєстрації прав, нотаріуса відповідної заяви. З 15 вересня 2015 року інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у паперовій формі можна отримати лише за дві годину з моменту реєстрації заяви, якщо сплатити у подвійному розмірі плату, що стягується згідно із законодавством за надання інформації відповідного виду.
Щоб отримати Інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у паперовій формі протягом 30 хвилин з моменту реєстрації заяви, потрібно сплатити потрійний розмір сплати за надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у паперовій формі.
Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і надання інформації про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно здійснюються державним реєстратором у скорочені строки виключно за заявою, форма та вимоги до заповнення якої встановлюються Міністерством юстиції.
У разі відмови в державній реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, зупинення розгляду заяви, зупинення державної реєстрації, прийняття державним реєстратором рішення про розгляд заяви після поданої раніше заяви стосовно того самого майна або відмови в наданні інформації про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження з Державного реєстру прав у випадках, передбачених законодавством, плата за надання таких послуг у скорочені строки не повертається.
У разі ненадання послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень у скорочені строки з вини державного реєстратора плата за їх надання у такі строки повертається заявникові. При відсутності інформації про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження у Державному реєстрі прав і реєстрах, до яких до 2013 року вносилася відповідна інформація, плата за надання такої інформації у скорочені строки не повертається.
Згідно з підпунктом 3 пункту 2 Постанови, плата за надання послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно у скорочені строки вноситься додатково до адміністративного збору, плати за отримання витягу з Державного реєстру прав, який видається за результатами державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, плати за отримання інформації з Державного реєстру прав, справляння яких передбачено законодавством.

Олександра Куцик

Немає коментарів:

Дописати коментар