пʼятниця, 18 грудня 2020 р.

Мораль і право, право і закон – рушійні сили для життя громадянина

   У рамках Всеукраїнського тижня права Великоберезнянською центральною районною бібліотекою у співпраці з Великоберезнянською гімназією було проведено інформаційно-конкурсну програму «Мораль і право, право і закон – рушійні сили для життя громадянина».  

   На захід було запрошено начальник відділу Великоберезнянського бюро правової допомоги Владислава Пильника та провідного фахівця профорієнтації Великоберезнянської районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості Герзанич Євгенія. Даний захід проходив під гаслом "Твоє життя - твої права".

   Начальник відділу Великоберезнянського бюро правової допомоги розкрив зміст понять «права» та «обов’язки», ознайомив з документами, що захищають права дитини: Декларацією прав дитини (1959), Конвенцією ООН про права дитини (1989) Конституцією України, Законом України «Про охорону дитинства». Присутні також мали змогу переглянули відеоролик "Права та обовязки дітей"

    Фахівець з профорієнтації Вликоберезнянської районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості Євгенія Герзанич розповіла, що юрист - це професіонал, який стоїть на сторожі закону, відмінно розбираючись в правовій документації, він захищає інтереси громадян, які звернулися до нього за допомогою та ознайомила учасників з вищими навчальними закладами, в яких можна здобути освіту зазначеної спеціальності.

    В бібліотеці оформлено книжкову виставку «Права людини – твої права», на якій представлені новинки правознавчих видань із фонду бібліотеки. Ці видання сприятимуть поглибленню правових знань та формуванню правової культури наших читачів.


   З присутніми було проведено правову вікторину «Права дитини» читачам було цікаво і корисно довідатись про свої права, обов’язки і відповідальність згідно чинного законодавства України та Декларації прав дитини. Життєві приклади, конкретні ситуації змусили замислитися учнів про необхідність знати, поважати і виконувати закони нашої держави, адже їх незнання не звільняє від відповідальності.

    Тиждень права у бібліотеці розпочався з перегляду літератури з правової тематики «У зернині сучасного – урожай майбутнього», який надавав матеріали з різних галузей права, починаючи з історичних витоків і закінчуючи нинішнім станом прав людини

   Ми сподіваємося, що рівень ефективності проведеного заходу був достатньо високим, що дало змогу розвивати  творчі здібності учнів, поглиблювати та розширювати знання про їх права.

Немає коментарів:

Дописати коментар