7 квітня
Всесвітній день здоров'я

''Лікарі рекомендують!'' 





Вакцинація: права батьків і дітей під час щеплень - фахівці з надання безоплатної вторинної правової допомоги роз’яснюють права батьків і дітей під час щеплень.
Вакцинація дітей, в тому числі новонароджених, носить добровільний характер і змусити батьків, які не хочуть робити своїй дитині щеплення, ніхто не може. Вони мають законне право відмовитися від вакцинації, але при цьому повинні реально оцінювати можливі ризики і наслідки, як для здоров’я дитини, так і для його соціального розвитку.
Наявність протипоказань для проведення щеплень для кожної дитини визначається індивідуально. Рішення приймається, виходячи з Переліку протипоказань, встановленого Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) та Наказу МОЗ України № 595 від 11.08.2014 року. Згідно з цими документами робити дитині щеплення протипоказано при:
· важких ускладненнях від попередньої дози у вигляді анафілактичного шоку або токсичної еритеми;
· алергічної реакції на будь-який компонент вакцини, анатоксину;
· гострому захворюванні або загостренні хронічного захворювання;
· підвищеній температурі тіла;
· інших підставах.
При виявленні медичних протипоказань до вакцинації, відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України № 551 від 11 серпня 2014 року, малюка направляють на комісію з питань щеплення. Діти з хронічними захворюваннями в стадії ремісії за висновком комісії можуть бути вакциновані в умовах стаціонару.

В якому б медичному закладі не робили щеплення, перед вакцинацією дитину обов’язково має оглянути лікар. При цьому, відповідно до законодавства, під час медичного огляду дітей перед щепленням, лікар повинен:
· дослідити історію перенесених хвороб (анамнез);
· оцінити реакції на попередні щеплення, якщо вони раніше робилися;
· виміряти температуру тіла, провести огляд шкіри, порожнини рота, слизових оболонок кон’юнктиви очей, а також прослухати легені і бронхи;
· в разі необхідності – призначити додаткові клінічні обстеження органів і систем організму;
· отримати письмову згоду батька або матері дитини на проведення вакцинації або туберкулінодіагностики (форма № 063-2/о).
· в день щеплення, за результатами огляду, оформити медичний висновок про стан здоров’я дитини, що підлягає вакцинації.



Незважаючи на те, що відповідно до українських законів, щеплення є обов’язковими (ст. 27 ЗУ «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та ст. 10 ЗУ «Основи законодавства України про охорону здоров’я»), батьки дитини мають право від них відмовитися.








Вакцинація - це те, від чого безпосередньо залежить здоров'я дітей та їх майбутнє!
Немає коментарів:
Дописати коментар