середа, 16 листопада 2022 р.

 "Поговоримо про толерантність?"😇
Міжнародний день толерантності запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Він відзначається щорічно 16 листопада.
Отже, з нагоди цього дня ми пропонуємо Вам поміркувати, яке значення в собі несе слово «толерантність».
«Толерантність – запорука людяності»
🫣Нам часто бракує чуйності, співчутливості, розуміння, усвідомлення того, що кожна людина неповторна, гідна життя і щастя. Бути толерантним означає бути спроможним за будь-яких умов утримуватися від нерозважливих учинків, образ і прикростей.
🤗Якщо я толерантна особистість, то я маю такі риси: терпимий і терплячий; рахуюсь з чужими думками й інтересами; вмію вирішувати конфлікти шляхом переконання і взаєморозуміння; привітний і дбайливий, ввічливий і делікатний; поважаючий оточуючих і шанований з ними; поважаючий права свої та інших, умію слухати і чути; турботливий, підтримуючий; людина, що береже природу і культуру; працьовитий, успішний, незалежний, щасливий.
Міжнародний день толерантності нагадує всім нам про те, що насильство, тероризм, етнічне та релігійне переслідування — це ті явища, яким не місце в XXI столітті.
🤔Що ж таке толерантність? Значень у цього слова багато: співробітництво, дух, партнерство, готовність миритися з чужою думкою, повага прав інших, прийняття іншого таким, яким він є, здатність поставити себе на місце іншого, повага права бути іншим, визнання рівності інших, терпимість до чужих думок, вірувань, і поведінки, відмова від домінування та насильства. Бути толерантним означає поважати інших, незважаючи на відмінності. Це означає бути уважним до інших і звертати увагу на те, що нас зближує.
🧐
Толерантність
Чи навчилися ми бути толерантними?
Люди створені у світі різнобарвними,
Білі, чорні, жовті і мулати,
І для всіх одна Земля, як мати.
Чи можемо бути ми терплячими,
Коли в спорах буваємо гарячими,
Коли зневажаємо невинну ми людину?
Але ж ми із одного тіста, із одного млину.
Люди! Схаменіться! Будьте добрими!
Не личить вже бути нам погордими.
Толерантність і терпіння до людей,--
Це те, що нам треба на сьогоднішній день🇺🇦
автор: Вікторія Бондаренко

Немає коментарів:

Дописати коментар