понеділок, 19 квітня 2021 р.

Чисте довкілля – здорова нація

    До Всесвітнього Дня Землі та Дня довкілля у Великоберезнянській центральній бібліотеці оформлено виставку – інсталяцію “Доля рідної природи у твоїх руках”.

Головна мета виставки: Підвищення рівня екологічної освіти молоді та широкої громадськості. Ознайомлення користувачів з екологічними проблемами України та світу, їх причинами, наслідками та шляхами подолання.


Представлені на виставці барвисті ілюстровані видання запрошують вирушити відвідувачів в дивовижний світ природи - побувати в заповідниках, зробити віртуальну прогулянку по мальовничих куточках природи.

Бажання знати якомога більше про природу й довкілля було завжди притаманне людині ще з перших кроків її розвитку. Кожен із нас відповідальний за стан навколишнього середовища. Задовольнити природний потяг молоді до пізнання чарівного світу довкілля допоможуть книги представлені на виставці.

Доповненням до виставки є експозиція «Земля – це не смітник». За допомогою якої бібліотека намагається звернути увагу на проблему утилізації відходів. Проблема утилізації відходів знайома не тільки Україні, а й всьому світу. Кожна держава вирішує це питання по-різному: спалювання, захоронення, переробка, будування заводів, впровадження нових законів та правил. Однак, перший пункт, з якого усюди починалась боротьба з відходами – сортування сміття, проведення якого залежить саме від громадян.

Деякі види відходів (наприклад, банальні батарейки або енергозберігаючі лампи), які люди бездумно кидають у смітник, надто небезпечні для навколишнього середовища. Оскільки вони токсичні і забруднюють повітря, ґрунти, поверхневі та підземні води.

Сортування допомагає зменшити кількість відходів, які знаходяться на сміттєзвалищі, завдяки їх подальшій утилізації. Без цього сміття буде тільки накопичуватись, адже для його розкладання потрібно надто багато часу. Наприклад, картонні коробки розкладаються протягом 3-х місяців, офісний папір – 2 роки, консервні банки - 10 років, пластикові пляшки - 180-200 років, алюмінієві банки – 500 років. Важливість роздільного збору сміття важко переоцінити з екологічної точки зору, проте і з економічної також.

Ми маємо пам’ятати, що будь-які експозиції працюють тимчасово, але дбати про довкілля треба щодня!

Запрошуємо до перегляду.


Немає коментарів:

Дописати коментар