вівторок, 20 лютого 2018 р.

Час плине, а пам'ять залишається


 На шляху до незалежності український народ завжди приносив у жертву своїх найкращих синів і дочок. У цьому довгому списку є і Герої Небесної Сотні. Саме вони зуміли рішуче стати до боротьби із злом, заплативши за перемогу надвисоку ціну – власне життя. Їх вшановує Україна. Їхній приклад має зупинити й тих, хто нині розпалює вже нове, інше протистояння. Пройшло три роки від трагічних подій на Майдані. 20 лютого по всій Україні відбуваються заходи щодо вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.
    У центральній районній бібліотеці для читачів бібліотеки було проведено вечір пам'яті «Час плине, а пам'ять залишається», присвячений вшануванню подвигу українців, загиблих під час Революції Гідності.

   Ведучі бібліотекар Яна Левицька та студентка – практикантка Христина Настич розповіли слухачам про історію та причини створення Майдану, основні подробиці протистояння активістів з урядовими військовими силами, де під час боїв упродовж 18-20 лютого загинуло більше сотні протестувальників. Згодом їх назвали Небесною сотнею.


   Патріотичні вірші присвячені подіям того часу читали читачі дитячої бібліотеки Каріна та Ангеліна Полуян.

     У читальній залі районної бібліотеки діяла книжкова виставка, сучасних письменників про події на Майдані упродовж 2013-2014 років, під назвою «Навіки пам'ять збережемо».
     Присутні переглянули короткий фільм про події під час протистоянь в Києві 20 лютого 2014 року «Героям Небесної Сотні».

    Наприкінці заходу були запалені свічки в пам'ять за всіма полеглими біля стенду Героям Небесної Сотні.
Горить свіча і пам'яті сльоза
Додолу з неї краплями стікає.
Земля ридає, плачуть небеса,
Майдан Героїв з почестю ховає.
                                     Б.Пісний

Немає коментарів:

Дописати коментар