середа, 29 липня 2015 р.

СЕРВІСИ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

05.04.2015 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)» , яким серед іншого передбачено можливість отримання електронних виписок, витягів та довідок з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Крім того, відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», інформація для фізичних та юридичних осіб з Державного реєстру прав речових прав на нерухоме майно також може надаватися в електронній формі через офіційний веб-сайт Міністерства юстиції України.
Мінюст сьогодні став першим міністерством, яке запроваджує он-лайн сервіси із отримання послуг нашими підприємцями через Інтернет, без черг і хабарів, в режимі он-лайн.

Так, на сайті Мінюсту www.new.minjust.gov.ua можна отримати розширену інформацію (довідку, витяг, виписку) про підприємство, нерухоме майно фізичних осіб (свідоцтво про право власності, витяг про державну реєстрацію, рішення про зупинення розгляду заяви, рішення про відмову в реєстрації прав) та зареєструвати бізнес. Документи із реєстрів можна просто роздрукувати на принтері, додаткові печатки чи інші види підтвердження їх достовірності не потрібні. Електронні виписки, витяги та довідки мають таку саму юридичну силу як і паперові, згідно Наказу Міністерства юстиції України від 31 березня 2015 року «Про деякі питання надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», в якому зазначено, що виписки, витяги та довідки в паперовій та електронній формах відповідно до Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" мають однакову юридичну силу.
Громадянам, через сайт Міністерства юстиції України, також надається можливість безкоштовного пошуку, який дає змогу отримати повну інформацію про юридичну особу або фізичну особу-підприємця, за винятком місця проживання фізичних осіб (засновників, фізичних осіб-підприємців), але на відміну від витягу - безкоштовний пошук можна робити лише за чотирма критеріями: за назвою або кодом ЄДРПОУ юридичної особи та за ПІБ або податковим номером фізичної особи-підприємця, результат пошуку не зберігається у системі. Так само в режимі он-лайн громадянин може отримати історичну довідку за всіма реєстраційними діями, які відбувалися в компанії з моменту її створення. Пошук у реєстрі нерухомого майна можливий за власником та адресою майна.
Для отримання платної чи безоплатної довідки не потрібно жодних електронних цифрових підписів чи інших ідентифікаторів. Достатньо лише сплатити послугу власною банківською карткою.
Вартість отримання документа становитиме 45,68 коп. Ще 3 гривні у вигляді комісії сплачується Ощадбанку. Загальна сума за проведення операції – 48,68 коп. Це 75% від вартості паперового аналогу.
На відміну від реєстраційних офісів, які переважно працюють лише в будні дні та у визначені години, он-лайн сервіси функціонують 24 години на добу, 7 днів на тиждень. При цьому забезпечується також цілодобова технічна підтримка за телефоном 0-800-50-70-70.
У зв’язку з вищенаведеним, пропонуємо та рекомендуємо скористатись запровадженими електронними он-лайн сервісами Міністерства юстиції України http://new.minjust.gov.ua/ua/services.

Василь Шукаль
Великоберезнянське РУЮ

Немає коментарів:

Дописати коментар