пʼятницю, 3 січня 2014 р.

Пункт Доступу Громадян (ПДГ)У Великоберезнянській центральній районній бібліотеці відкрито Пункт Доступу Громадян (ПДГ) до офіційної інформації органів влади.
Великоберезнянська центральна районна бібліотека приєдналась до Мережі ПДГ до офіційної інформації органів влади . У відкритому Пункті Доступу Громадян (ПДГ) до офіційної інформації, громадяни та відвідувачі бібліотеки можуть отримати необхідну урядову інформацію.
Центральна бібліотека досить забезпечена літературою з правової тематики. Бібліотечні працівники надають користувачам доступ до урядових сайтів за допомогою Інтернету і допомагають у пошуку, навчають ним користуватися.

Пункт відкрили в рамках реалізації проекту Української бібліотечної асоціації "Інформація органів влади для громадян у публічних бібліотеках: пошук, доступ, консультування". Це стало можливим за фінансової підтримки Програми сприяння парламенту.
Завдяки програмі сприяння бібліотека має можливість допомогти читачам, що мають проблеми в пошуку будь-якого законодавчого акту: закону, постанови, розпорядження чи указу. Його новизна полягає в тому, що ми надаємо доступ до урядових сайтів, розповсюджуємо інформацію про тренінги, стажування, які входять у програму.

Історія проекту (ПСП II)
Інститут публічного врядування ім. Джона Гленна університету штату Огайо реалізує Програму сприяння парламенту України ІІ в Україні з вересня 2008 р. Програма разом з парламентом та органами виконавчої влади України працює над покращенням законодавчої політики в Україні. Університет штату Огайо діє за контрактом з університетом Індіани, який адміністрував Програму сприяння парламенту у період з 1994 по 2008 рік через Інститут державного управління та охорони довкілля.
Програма сприяння парламенту (ПСП) надавала технічну та консультативну підтримку українському парламенту з метою просування ефективніших демократичних змін у парламенті та покращення взаємодії між законодавчою та виконавчою гілками влади. ПСП-ІІ зосередиться на вдосконаленні законодавчої політики у законодавчому та виконавчих органах.
ПСП почала працювати в Україні у 1994 р. Проект народився в результаті трьох парламентських обмінів між народними депутатами Верховної Ради України та конгресменами США у 1990-1993 рр., організованих Інститутом державного управління та охорони довкілля університету Індіани спільно з Фондом «США-Україна».
У середині 1994 р. Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) знайшло можливість підтримати ці зусилля, і до 1998 р. університет Індіани та фонд «США-Україна» спільно реалізували Програму сприяння парламенту України, надаючи пряму допомогу парламенту через навчальні поїздки, консультації, конференції, підготовку аналітичних матеріалів та порівняльних досліджень, а також переклад і публікації.
У 1998 – 2008 рр. ПСП розширила свою сферу діяльності у тісній співпраці університету Індіани та українських партнерів і консультантів.
У серпні 2003 р. USAID надало фінансування для 5-річної Програми демократичного зміцнення парламенту, орієнтованої на задоволення конкретних потреб українського парламенту в контексті двох важливих політичних подій у країні: президентських виборів 2004 р. та парламентських виборів у березні 2006 р.

Що таке мережа пунктів доступу громадян.
Мережа Пунктів доступу громадян (ПДГ) започаткована Українською бібліотечною асоціацією у червні 2009 року в рамках ґранту Програми сприяння Парламенту України ІІ (ПСП ІІ) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID); діяльність Мережі ПДГ координується УБА у партнерстві з ПСП II.
Пункти Доступу Громадян – це інформаційні Центри, відкриті у бібліотеках України, де громадяни мають можливість отримати інформацію органів державної влади та дізнатись, яким чином можна долучитись та впливати на законодавчий процес.
Проект Програми сприяння Парламенту II "Створення Мережі Пунктів Доступу Громадян до інформації органів державної влади" впроваджується у тісній співпраці з українським партнером – Українською Бібліотечною Асоціацією.
Етапи реалізації Першої фази Проекту (травень, 2009 – березень, 2010):
Проведення Фокус-семінару «Інформація органів влади для громадян у публічній бібліотеці: пошук, доступ, консультування» на базі Національної Парламентської бібліотеки України (Червень, 2009);
Проведення 6-ти регіональних тренінгів, з охопленням всіх регіонів України, для працівників районних (міських) публічних бібліотек (грудень 2009 – березень 2010).
Створення Пунктів Доступу Громадян до офіційної інформації у бібліотеках, які брали участь у тренінгах.
В рамках реалізації Другої фази проекту (травень 2010 – лютий 2011), Мережа ПДГ розширюється завдяки залученню бібліотек, які отримали комп’ютери як переможці Програми «Бібліоміст».
Третя фаза Проекту (Лютий 2012 - Вересень 2012) передбачає оптимізацію Мережі ПДГ та її подальше розширення завдяки залученню як бібліотек-переможців Програми "Бібліоміст", так і освітянських бібліотек. Метою Третьої Фази Проекту є сприяння розбудові правового суспільства, створення умов доступності та прозорості рішень влади для громадськості шляхом розбудови Мережі пунктів доступу громадян (ПДГ) до офіційної інформації у бібліотеках України.
Станом на 18 липня 2012 року Пункти Доступу Громадян (ПДГ) діють у 671 бібліотеці, створюючи Мережу ПДГ, яка охоплює всі регіони України.

Пропонуємо Вашій увазі:
1.Закон України "Про доступ до публічної інформації" -
http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/2939-17
2.Указ Президента України "Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації" -
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/547/2011
3.Указ Президента України "Про першочергові заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в допоміжних органах, створених Президентом України" -
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/548/2011
4.Постанова КМУ "Питання виконання Закону України "Про доступ до публічної інформації" в Секретаріаті Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органах виконавчої влади" -
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/583-2011-п
5.Органи державної влади України -
http://www.nbuv.gov.ua/fpu/odv.html
6.Кабінет міністрів України -
http://www.kmu.gov.ua/control/
7.Верховна рада України -
http://portal.rada.gov.ua/
8.Президент України -
http://www.president.gov.ua/
9.Законодавство України -
http://zakon1.rada.gov.ua/
10.Громадське суспільство і влада (урядовий веб-сайт) -
http://e-gov.net.ua/
11.Урядовий сайт для юних громадян -
http://children.kmu.gov.ua/
12.Верховний суд України -
http://www.scourt.gov.ua/
13.Конституційний суд України -
http://www.ccu.gov.ua/
14.Пенсійний фонд України -
http://www.pfu.gov.ua/
15.Міністерство аграрної політики -
http://www.minagro.gov.ua/
16.Міністерство внутрішніх справ України -
http://mvs.gov.ua/
17.Управління ДАІ МВС України -
http://www.sai.gov.ua/
18.Міністерство екології та природних ресурсів -
http://www.menr.gov.ua/
19.Міністерство економіки -
http://me.kmu.gov.ua/
20.Міністерство закордонних справ -
http://www.mfa.gov.ua/
21.Міністерство надзвичайних ситуацій України -
http://www.mns.gov.ua/
22.Міністерство культури України -
http://mincult.kmu.gov.ua/mincult/uk/index
23.Міністерство оборони -
http://www.mil.gov.ua/
24.Міністерство освіти і науки , молоді та спорту України -
http://www.mon.gov.ua/
25.Міністерство охорони здоров’я -
http://www.moz.gov.ua/
26.Міністерство праці та соціального політики України -
http://www.mlsp.gov.ua/control/uk/index
27.Міністерство фінансів України -
http://www.minfin.gov.ua/
28.Міністерство юстиції України -
http://www.minjust.gov.ua/
29.Іршавська райдержадміністрація -
http://www.irda.gov.ua/
30.Іршавська районна рада -
http://irshava-rada.gov.ua/
31.Іршавська міська рада -
http://rada.irshava.info/
32.Програма сприяння Парламенту II -
http://pdp.org.ua/caps
33.Сторінка Мережі ПДГ на Фейсбуці -
http://on.fb.me/xHNrY0
34.Сторінка Мережі ПДГ на Twitter.com -
https://twitter.com/#!/PDG_UBA
35. Пункт доступу громадян до офіційної інформації: роль бібліотек -
http://govinfolibrary.wordpress.com/
36.Громадське суспільство і влада -
http://civic.kmu.gov.ua/consult_mvc_kmu/news/article
37.Інститут законодавства Верховної Ради України -
http://instzak.rada.gov.ua/instzak/control/uk/publish/article?art_id=50296&cat_id=50295
38.Дискусійний Форум Конституційної Асамблеї -
http://cau.in.ua/

Немає коментарів:

Дописати коментар