Івана Купала - стародавнє слов'янське свято, що символізує оновлення, родючість і магічну силу природи. Це яскраве і веселе свято, що відзначається 7 липня, сьогодні воно поєднує в собі стародавні ритуали і сучасні розваги.
Українське суспільство й досі живе на межі двох вірувань та релігій: з одного боку — християнські свята та пости, а з іншого — язичницькі традиції та обряди. Звісно, зараз уже мало хто вірить у силу язичницьких символів та обрядів, а щорічні святкування організовуються для забави, проте варто пам’ятати традиції наших предків та знати їхнє значення.
Це, без перебільшення, найдавніше та найколоритніше свято слов’ян, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят.
З часом свято Купала трансформувалося в церковне свято Різдво Предтечі та Хрестителя Господня Івана, яке тісно переплелося з дохристиянськими віруваннями українців.
Свято символізує зв’язок людини із природою та їхню взаємодію.
Святкування літнього свята відбувається біля річок та водоймищ. Молоді хлопці та дівчата стрибають через ватру — велике вогнище. Якщо вогонь не роз’єднає їхні руки під час стрибка — парі бути разом та будувати щасливе життя.
Немає коментарів:
Дописати коментар